NÁŠ PŘÍBĚH

Vše začalo již v květnu 2014, kam první pokusy o vznik vokální skupiny sahají. Jako parta deseti kluků středoškolského věku jsme chtěli zkusit vést a capella skupinu na vlastní pěst. Tou dobou jsme byli všichni ještě aktivními členy mužského sboru Pueri gaudentes a nově vzniklou skupinu (v čele s Markem Rajnochem, který si ji vzal pod svá křídla) jsme chtěli využít k docvičení a prezentování písní, na které v našem kmenovém sboru například nezbyl prostor. Jízda začala a vokální skupina se rychle osamostatnila.

2015 - 2017


Nejprve jsme během dvouletého působení stihli zazpívat v pražských hotelích, spoluúčinkovat na různých koncertech (vč. vystoupení s Marthou a Tenou Elefteriadu), uspořádat pět vlastních večerních koncertů a vystoupit na čtyřech ročnících Noci kostelů. Také se nám povedlo dvakrát zúčastnit několika sborových festivalů (Slavíci v zahradě v Praze, Speed Festival v Praze, Festival komorních sborů v Cholticích) a na soutěži Jirkovský Písňovar vyhrát hned napoprvé zlaté pásmo, o rok později stříbrné. Marek Rajnoch se mezitím vystřídal ve vedení skupiny s Adamem Dvořáčkem. V repertoáru jsme tehdy měli snad úplně všechno: od gregoriánského chorálu, přes renesanci, až k popu 20. století.

2017 - 2020

V roce 2017 jsme si dali pauzu, většina tou dobou maturovala nebo měla jiné starosti. Od jara roku 2019 jsme si v různých sestavách dohodli nějaké to vystoupení, nicméně další boom přišel na Noci kostelů 2020, když se sešlo staré jádro doplněné o nové členy. Tou dobou (už vesměs vysokoškoláci a pracující) jsme si řekli „pojďme tenmeny znovu rozjet!“ - a rozjeli. Oprášili jsme staré fláky, hledali nové aranže, vlastně jsme povstali z popela.

2020 - současnost

Kočírování skupiny po umělecké stránce už měli na starost dva - Marek i Adam. I přes covidové trable té doby se nám podařilo postavit na nohy, navázat na tehdejší úspěchy, uspořádat menší turné po pražských věžích, zúčastnit se Sborových slavností v Hradci Králové a v roce 2021 obhájit zlaté pásmo na Jirkovském Písňovaru. Dále stojí za zmínku uspořádání večerních koncertů „Dvě tváře 10men“ (klasická a moderní, kde byla představena nová trička), vybojované stříbrné pásmo ze soutěže Musica Orbis Gloria, projekt LAMEN s dívčím kvintetem Lamas z Rokycan na podzim roku 2022, a ze současnosti ještě jedno zlaté pásmo z Jirkovského Písňovaru v říjnu 2023. Uměleckým vedoucím je opět Marek Rajnoch.